Wydarzenia

Dni otwarte urzędów skarbowych

Dni otwarte w urzędach skarbowych to dobra okazja, by uzyskać ważne informacje. Takie wydarzenie jest organizowane każdego roku i ma pomóc usprawnić komunikację między podatnikami a pracownikami US. Szczegóły poniżej.

Po co dzień otwarty w US?

Wszystkie urzędy skarbowe w Polsce są tego dnia otwarte dla podatników w konkretnych godzinach. Można wtedy przyjść i lepiej poznać pracę w urzędzie, a przede wszystkim rozwiać różne wątpliwości na tematy skarbowe. 

Jest to niepowtarzalna okazja dla osób, które nie mają czasu na co dzień wejść do urzędu, ale nie są wolne od wątpliwości co do wypełnienia formularzy wymaganych przez urzędy skarbowe. W tym dniu urzędnicy służą pomocą i wsparciem. 

Dni otwarte w weekend z kolei mają pomóc podatnikom, którzy pracują od poniedziałku do piątku i nie mają możliwości wybrać się w tygodniu do urzędu skarbowego. 

Znajdź swój urząd i sprawdź plan dnia otwartego

Przed wizytą sprawdź aktualne informacje oraz dni i godziny otwarcia konkretnego urzędu skarbowego w Twoim mieście. Informacje na temat zorganizowania i planu dnia otwartego w poszczególnych urzędach skarbowych w Polsce można znaleźć na stronie Izby Skarbowej. 

Poza tym urząd skarbowy zachęca do korzystania z form elektronicznych rozliczeń i zdalnego lub telefonicznego kontaktu z poszczególnymi jednostkami. Chętnie wyjaśniają, jak korzystać z aplikacji do składania e-deklaracji. 

Aplikacja jest bezpłatna i pozwala złożyć deklaracje podatkowe PIT drogą elektroniczną. Podatnik może wypełnić formularz w domu i złożyć go w urzędzie skarbowym także zdalnie i online, czyli bez wychodzenia z domu. W ten sposób także można szybko załatwić daną sprawę albo dowiedzieć się, jak to zrobić sprawnie i szybko. 

Czy urzędy skarbowe przyjmują codziennie interesantów?

System ogólnopolskiej rezerwacji wizyt został opracowany, by ułatwić urzędnikom pracę i zaoszczędzić czas oraz nerwy podatników. Ma on na celu usprawnienie obsługi, przyspieszenie realizacji konkretnych zadań i rozładowanie kolejek. To znaczne ułatwienie dla obu stron – zarówno dla podatników, jak i urzędników. 

Dodatkowo pracownicy urzędów skarbowych przypominają też, że można rozliczyć się z US, korzystając z platformy online – zdalnie, bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść i zalogować się na stronie internetowej www.e-deklaracje.gov.pl.